تبلیغات
تبیان میبد(اداره تبلیغات اسلامی شهرستان میبد) - ثبت نام اعتکاف از ۱۷ فروردین در شهرستان میبد

ثبت نام از معتکفین از ۱۷ فروردین در مساجد جامع شهرستان میبد انجام خواهد شد. 

رئیس اداره تبلیغات اسلامی شهرستان میبد ضمن تبریک ایام مبارک ماه رجب و ولادت خجسته امام جواد(ع) و حضرت علی اصغر(ع) گفت: ثبت نام از علاقمندان از ۱۷ فروردین ماه آغاز خواهد شد.

حجت‌الاسلام ابراهیمی رئیس اداره تبلیغات اسلامی میبد افزود: این ایام فرصت مناسبی برای نزدیکی به خداوند متعال و دوری از هر گونه انحراف از سنت و سیره نبی مکرم اسلام (ص) و اهل‌بیت (ع) است.

وی ادامه داد: اعتکاف توفیق بزرگی است که خداوند به بندگان محبوب خود عنایت کرده است تا در خلوت سه‌روزه با او به راز و نیاز و مناجات بپردازند.
حجت‌الاسلام ابراهیمی اظهار داشت: جلسه ای با مسئولین نهادها در محل فرمانداری جهت هماهنگی بیشتر بین دستگاههای مرتبط برای برگزاری هرچه بهتر اعتکاف برگزار شد که بحمدالله نتایج خوبی در بر داشت.
وی در رابطه با آمار اعتکاف سال گذشته اعلام داشت: سال گذشته مراسم معنوی اعتکاف در ۲۳ مسجد شهرستان برگزار شد که بیش از ۳ هزار نفر در این مراسم معنوی در سطح شهرستان شرکت کردند و بیشترین حضور و استقبال را نوجوانان و جوانان داشتند و میبد توانست در میان شهرستانهای استان عنوان نمونه را کسب نماید.

حجت‌الاسلام ابراهیمی از اجرای طرح با قرآن در زلال اعتکاف ویژه معتکفان میبدی در ایام‌البیض ماه رجب ۱۴۳۸ خبر داد و توضیح داد: براساس این طرح برای شرکت‌کنندگان در مراسم معنوی اعتکاف طی سه روز ۱۳ تا ۱۵ رجب‌المبارک برنامه‌های متنوع قرآنی ازجمله محافل انس با قرآن، برپایی حلقه‌های معرفت و نشست‌ های بصیرتی، برگزاری گفتمان‌های دینی، برگزاری مراسم ادعیه خوانی و اقامه نماز جماعت اجرا می‌شود که یکی ازبرنامه ها اجرای مسابقه قرآنی و فرهنگی است که سوالات آن از سوره حجرات و دهر و ترجمه خطبه متقین معروف به خطبه همام از نهج البلاغه حضرت علی(ع) طرح می‌شود که علاقمندان می توانند در فرصت ارزشمند اعتکاف و تامل روی مضامین ارزشمند این سوره ها و خطبه همام که مجموعه کاملی از سبک زندگی اسلامی است با تکمیل پاسخنامه در این مسابقه شرکت کنند.
وی به هماهنگی با قاریان و مرتلین برای حضور در مراسم به‌منظور تلاوت سوره‌ها و آیات قرآن‌کریم مربوط به اعمال ام داوود در روز سوم اعتکاف در قالب این برنامه اشاره کرد و افزود: با استفاده از فضای معنوی به وجود آمده معتکفان دل و جان خود را با نسیم روح‌بخش قرآن جلا دهند.
حجت‌الاسلام ابراهیمی گفت: اجرای برنامه‌های قرآنی در مراسم اعتکاف به این شکل دنبال می‌شود که علاوه بر تلاوت‌های زنده قرآنی توسط قاریان ممتاز در مساجد قبل از اذان صبح، ظهر و عصر و مغرب و عشاء ختم دسته جمعی قرآن نیز توسط معتکفین آقا و خانم انجام می‌شود.

وی در ادامه افزود: طی هماهنگی انجام شده با آموزش و پرورش میبد مقرر شد تا این نهاد شرایط حضور دانش آموزان برای شرکت در این مراسم معنوی فراهم آورد.
رئیس اداره تبلیغات اسلامی میبد بیان داشت: هماهنگی با حوزه علمیه برادران و خواهران و شورای مبلغان شهرستان انجام شده تا با حضور روحانیون موجبات بهره مندی بیشتر معتکفین از برنامه های اعتکاف فراهم شود.

ابراهیمی با اشاره به اینکه امسال مراسم اعتکاف در بیش از ۲۵ مسجد شهرستان برگزار می‌شود، گفت: مساجد جامع میبد، فیروزآباد، قلعه فیروزآباد، خانقاه، یخدان، بفروئیه، حجت آباد، شاه جهان
آباد، محمودآباد، امام هادی(ع)، ده شیخی، شهیدیه، مهرجرد، حسن آباد، ندوشن،نیوک، صدرآباد، رکن آباد و مساجد ۱۲ امام فیروزآباد، امام شهیدیه، ۱۴ معصوم خانقاه، امام حسن عسکری(ع)، صاحب الزمان میدان گلها و انبیاء شاه جهان آباد ازجمله مکان های برگزاری مراسم اعتکاف است.
وی افزود: امسال برای تامین هزینه اعتکاف از هر معتکف مبلغ ۳۵ تا ۴۰ هزار تومان گرفته می‌شود که معتکفین می توانند در هنگام ثبت نام پرداخت کنند، البته به اینکه نیز باید اشاره داشت که خیرین محترم امسال نیز مثل سالهای گذشته برای اجرای مراسم معنوی اعتکاف مساجد را یاری می‌کنند.
وی در پایان از معتکفین درخواست داشت: برای بهره مندی بیشتر از برکات و آثار اعتکاف از آورن لپ تاپ، تلفن همراه و دوربین عکاسی اجتناب نمایند.تاریخ : پنجشنبه 17 فروردین 1396 | 07:21 ق.ظ | نویسنده : علی ناصریان اصل | نظرات


  • paper | فال تاروت کبیر بله خیر | فال تاروت عشق
  • فال تاروت | فروش رپورتاژ